rady na start

Akcja Lato :)

30 czerwca 2017
fot. Picjumbo
fot. Picjumbo

Wakacje to doskonały czas na schudnięcie, poprawienie kondycji, zmianę zwyczajów żywieniowych na lepsze! Nawet jeśli chodzi się do pracy, to pozostają jeszcze popołudnia i długie letnie wieczory, które można spędzać w ruchu, na świeżym powietrzu. W sklepach dostępne są tegoroczne warzywa i owoce, pełne naturalnego zdrowia. Tylko korzystać!

Od czego zacząć?

Po pierwsze: plan

Lipiec i sierpień to prawie 9 tygodni, w tym czasie można zdrowo i bezpiecznie schudnąć między 4,5 a 9 kilogramów, albo po prostu rozruszać się, nabrać energii i gibkości. Postanów, co chciałbyś osiągnąć podczas lata i… zacznij działać! Pomoże Ci w tym 10-dniowy Program Przygotowawczy, który stworzyłam kilka lat temu.

Po drugie: ruch na świeżym powietrzu

Zaplanuj, jakie aktywności chciałbyś włączyć do wakacyjnego planu – może pora na coś nowego: jazdę konną, triathlon lub cross fit? Lub po prostu regularne spacery po lesie? Albo tańce na imprezach plenerowych? Cokolwiek wymyślisz – będzie dobrze! Wybieraj ruch na otwartej przestrzeni, a będziesz się dotleniać i korzystać z dobroczynnego wpływu słońca. Jeszcze przyjdzie czas na świetnie wyposażone siłownie i kluby fitness – w listopadzie 🙂 Teraz łap każdą słoneczną chwilę!

Po trzecie: woda i jedzenie

Latem tak łatwo odżywiać się zdrowo… Jest gorąco, więc chętnie sięga się po wodę, ze straganów kuszą świeże owoce i warzywa, nie ma się ochoty na ciężkie, np. smażone potrawy… Wykorzystaj to! Przygotowuj sobie szybkie, proste potrawy na bazie naturalnych, nieprzetworzonych składników.

Jutro pierwszy dzień lipca, kto dołącza do Akcji Lato? 🙂

K }

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *